Om oss

Aktiv Bygg AS er et entreprenørfirma med hovedfokus på reparasjoner og service samt rehabiliteringer i Oslo og Akershus. Vi påtar oss oppdrag som spenner fra de helt små reparasjons- og serviceoppdrag, til større rehabiliteringsprosjekter, både på bolig og næringseiendom.

Selskapet ble etablert i 2000 og i dag er vi 35 ansatte i tillegg til et omfattende og godt nettverk av underentreprenører i alle fag. Vi har korte beslutningsveier og god fleksibilitet i hele organisasjonen. Alle ansatte i alle ledd har lang erfaring og flere har gått gradene fra håndverker til å bli leder innad i bedriften og har derved en unik kompetanse i hele byggeprosessen. Kundens forventning til kvalitet innfris gjennom valg av riktige leverandører og gjennom vårt nettverk innhenter vi øvrig fagkompetanse og tilpasser de forskjellige oppdragene. Daglig arbeider vi for en trygg arbeidsplass med systematisk HMS-arbeid å vi har gode kontrollrutiner for å avdekke ulovlig virksomhet.

LANGSIKTIGE MÅL

  • Resultat før skatt skal være over 6%.
  • Årlig organisk vekst på minimum 5%.
  • Selskapet skal utvikles med moderne elektroniske verktøy.
  • Investeringer i tomter, boliger, næringsbygg legges i egne selskaper som helt eller delvis eies av Aktiv Bygg.

MEDARBEIDERE

  • Alle ansatte er satt inn i vårt HMS system.
  • Opplæring av ansatte gjennom egne opplæringsprogram, og medarbeiderutvikling gjennom god ledelse.
  • Ingen ansatte skal bli syke eller skade seg på jobben.
  • Ingen arbeidstakere skal oppleve forskjellsbehandling på grunnlag av en persons etnisitet, hudfarge, religion, nasjonalitet, kjønn, seksuell legning, alder eller uførhet.

Hvorfor velge oss

KOMPETANSE
Vi har lang erfaring som hoved-, general-, og totalentreprenør innenfor mindre til større rehabiliteringsoppdrag innen ombygging, innredning, tilbygg, påbygg og oppbygging etter skader og service. Vår reparasjons-, service- og vedlikeholdsavdeling er bygd opp for både små og store oppdrag, derav utfører vi ca 650 oppdrag årlig for våre kunder. Vi legger stor vekt på systematisk arbeid innenfor HMS og KS/internkontroll. Vår omsetningen er på ca 300 millioner kroner, vi er med i Startbank og har Sentral godkjenning.

PRIORITERINGER
Kommunikasjon, tillit og respekt er de viktigste kjennetegnene på hva vi ønsker at våre kunder, leverandører og samarbeidspartnere opplever gjennom et samarbeid med oss. Vi jobber målrettet for å ha en av bransjens beste HMS og internkontroll. Gjennom vårt daglige arbeid skal vi sørge for at det er samsvar mellom hver enkelt sin holdning og Aktiv Bygg sine mål, visjoner og verdierVi skal alltid holde det vi lover, rette opp eventuelle avvik og kommunisere åpent og transparent, med dette ønsker vi å utvikle langsiktige leverandørforhold.

Våre ansatte

Amund Alm
Fungerende Daglig leder
95 79 25 35
amund@aktivbygg.no

Ronny Horni
Prosjektansvarlig
95 27 77 00
ronny@aktivbygg.no

Kjetil Johansen
Prosjektansvarlig
91 84 00 83
kjetil@aktivbygg.no

Erling Rebbestad
Prosjektleder
97 75 89 95
erling@aktivbygg.no

Ronnie Håkensen
Prosjektleder
41 21 89 69
ronnie@aktivbygg.no

Arve Egeberg
Lager/sjåfør
93 49 91 40
arve@aktivbygg.no

Dag Haakenstuen
Økonomi/stab
91 11 43 14
dag@aktivbygg.no

Bjørn Ole Inglingstad
Prosjektansvarlig
41 62 40 17
bjorn@aktivbygg.no

Rune Helgesen
Prosjektansvarlig
90 61 46 16
rune@aktivbygg.no

Enoch Larsen
Prosjektleder
92 61 81 88
enoch@aktivbygg.no

Kjersti Johnsen
Adm. ansvarlig
97 49 30 68
kjersti@aktivbygg.no

Kathleen Johansen
HMS-ansvarlig
46 92 08 07
kathleen@aktivbygg.no

Bent Erik Haakenstuen
Prosjektleder
Prosjektansvarlig
90 84 42 88
bent@aktivbygg.no

Jan Mortensen
Byggeleder
90 59 40 78
jan@aktivbygg.no

Ludvik Dahlen
Byggeleder
93 20 13 71
ludvik@aktivbygg.no

Sonata Knizikeviciene
HMS Koordinator/ Prosjektsekretær
91 90 15 39
sonata@aktivbygg.no

Vi ringer deg opp for avtale